Przejdź do menu Przejdź do treści

Absolwenci filologii germańskiej


NASI ABSOLWENCI

Język niemiecki  jest dzisiaj jednym z najczęściej używanych języków na świecie.

Nasi absolwenci to wykwalifikowani  nauczyciele języka niemieckiego w szkołach podstawowych oraz w liceach, lektorzy w szkołach językowych, a także nauczyciele akademiccy na uniwersytetach.

Liczne grono naszych byłych studentów znalazło prace w dużych, międzynarodowych firmach specjalizując się między innymi w księgowości, marketingu, czy Human Resources. Wśród naszych absolwentów są również osoby, które zajmują się polsko-niemiecko i niemiecko-polskimi tłumaczeniami, a także przewodnicy niemieckojęzycznych grup turystycznych.

Zgodnie z danymi Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych ELA czas poszukiwania pracy etatowej przez absolwentów, którzy ukończyli studia magisterskie filologia, specjalność: filologia  germańska w 2018 roku wyniósł niewiele ponad miesiąc (1,11).

Szczegółowych informacji, między innymi o ofertach dla Absolwentów oraz spotkaniach i zjazdach udzielają pracownicy Biura Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie

 

Biuro Współpracy z Absolwentami

ul. Podchorążych 2, pok. 19

30-084 Kraków

tel.( +48 12) 662 6017

email: absolwent@up.krakow.pl